DUK-PC - opravna počítačů a notebooků v Brně

Čištění notebooků v Brně

Nabízíme Vám čištění notebooků, netbooků a ultrabooků od prachu a jiných nečistot. Čištění notebooků od prachu provádíme v našem kamenném servise v centru Brna na ulici Slovákova 10. Čas potřebný k dokonalému vyčištění Vašeho notebooku se ruzní dle samotnému přístupu k chlazení. Ty nejjednoduší notebooky čistíme od prachu na počkání v řádech minut.
 
Složitější notebooky vyžadují více času a tím pádem není možné je vyčistit na počkání. Ovšem i tak, jej vyčistíme od prachu ještě ten den, aby jsme co nejvíce zkrátili Váš čas bez notebooku.
 
Při čištění notebooku od prachu a různých jiných nečistot klademe důraz i na výměnu teplovodivé pasty, která časem vytvrdne, a její tepelná vodivost není již tak dobrá, jak by bylo potřeba. 
 
Dále, vyžaduje-li to situace, měníme i thermal pady, které mají stejnou vlastnost jako teplovodivá pasta, jen jsou větších rozměrů.
Thermal pady na čipech měníme za thermal pady s co možná nejvyšší tepelnou vodivostí. Dokonce si pro tyto účely necháváme na zakázku vyrábět thermal pady z mědi. Ty mají nejvyšší možnou tepelnou vodivost.
 
Při čištění chlazení notebooku jej kompletně demontujeme. Což v praxi znamená, že neděláme to co většina servisů, že jen profoukne vrtulku chladiče kompresorem, či stlačeným vzduchem.
Při extrémním znečištění chlazení od prachu ve Vašem notebooku pořizujeme i fotografii, aby každý věděl, co se může ukrývat v tak malém prostoru, jako je chlazení notebooku.
 
Ukázka z praxe:-) 
Ucpané žebrování chladiče notebooku, kudy má proudit teplý vzduch ven z notebooku.
 
PROČ JE DŮLEŽITÉ UDŽOVAT NOTEBOOK ČISTÝ, RESPEKTIVE UVNITŘ ČISTÝ?
Protože každé elektronické zařízení přitahuje prach. Notebooky ovšem ještě více, než jakákoliv jiná elektronika. Je to dáno jeho konstrukcí a hlavně Vašim užíváním. Ruku na srdce, kdo neměl svůj notebook v posteli?:-) Postel, či jiné lůžkoviny jsou největším zdrojem prachu a prachových částic vůbec. Dále při nevhodné poloze notebooku v peřinách dochází k ucpání výdechu chladícího systému notebooku, a tím k jeho přehřívání. Ovšem dá se říci, že jakákoliv poloha notebooku v peřinách není ideální.
Při zvýšenem výskytu prachu v chladiči notebooku dochází díky znemožnění cirkulace vzduchu k jeho přehřívání. Po sléze je notebook i na dotek horký a je již blízko k jeho automatickému vypnutí.
 
Automatické vypínání přehřátého počítače je naštěstí záměrně řízeno tak, aby notebook a jeho komponenty nezhořely, ale jen je nebylo možno dále využívat. Např. některé procesory ztrácejí při vyšší teplotě výkon a to má pak za následek pomalejší chod Vašeho notebooku.
 
Ovšem dostanete-li se do stavu, kdy Vám notebook z důvodu vysoké teploty vypíná, musíte okamžitě navštívit pc servis, kde Vám notebook vyčistí od prachu. Budete-li se snažit jej "trápit" tím, že budete vždy chvíli pracovat než vypne, snižujete rekordně jeho životnost. U elektroniky platí: " čím vyšší teplota, tím nižší životnost".
 
Proto neváhejte a zavčas nám přineste Vašeho mazlíčka na vyčištění. Nebude se již přehřívat a bude sloužit tak, jak má - k Vaší spokojenosti.
 
Cena vyčištění chlazení notebooku je 1000,- Kč vč. DPH.
 
Jako malý bonus k čištění notebooku od prachu, také čístíme klávesnici notebooku od prachu tlakovým čištěním.