DUK-PC - opravna počítačů a notebooků v Brně

Reinstalace počítače - Windows

Nabízíme přeinstalování Vašeho počítače nebo notebooku vybaveného operačním systémem Windows.

Reinstalace počítače nebo notebooku probíhá v našem servisu v centru Brna.
Na opravu instalace Windows se není potřeba objednávat. Denně děláme několik nových instalací operačních systémů

Windows do počítačů, notebooků, netbooků a ultrabooků.
Přeinstalování počítače systémy Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a Windows 10 děláme ještě týž den, nejpozději je instalace nového operačního systému Windows hotova druhý den.

Cena instalace operačního systému Windows XP stojí v našem počítačovém servise 1000,- Kč.
Cena instalace operačních systémů Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10 a Windows 11 stojí v našem pc servisu 1000,- Kč.

JAK PROBÍHÁ REINSTALACE SYSTÉMU WINDOWS A CO VŠE OD NÍ MOHU OČEKÁVAT?
U běžného osobního počítače probíhá reinstalování systému Windows následovně:

  • Nejprve zkontrolujeme licenční štítek Windows tzv. COA (kde je umístěn kód na instalaci)
  • Na instalaci od Vás nepotřebujeme žádná instalační média dodaná výrobcem, či jinak zakoupená.
  • Samotnou instalaci provádíme vždy nejnovější dostupnou instalační verzí daného operačního systému.
  • Po nainstalování operačního systému dodáme nejnovejší ovladače vždy od výrobců jednotlivých zařízení
  • Pak provádíme kompletní aktualizaci operačního systému (stáhneme veškeré aktualizace) nepředáváme počítače a notebooky bez aktualizací, neboť při následném připojení na internet, by Vás celý den otravovalo stahování aktualizací, jejich následná instalace a nespočet restartů.
 
To vše je již v ceně reinstalace operačního systému, kterou držíme nízko díky tomu, že jich zvládáme denně několik.
 
CO DĚLAT V PŘÍPADĚ, ŽE NA MÉM NOTEBOOKU NELZE PŘEČÍST INSTALAČNÍ KÓD NA PŘEINSTALACI WINDOWS ???
 
Pokud je podřený licenční štítek, který je vetšinou umistěn na spodní straně notebooku, není ještě vše ztraceno. Hodně lidí štítek odře, či jinak poškódí běžným používáním notebooku. Někteří výrobci, např. Sony u notebooků Sony Vaio překrylo licenční štítek na Windows průhlednou folií a tím zamezili tomu, aby si ji zákazník podřel.

Jiní výrobci později začali umisťovat licenční čísla na Windows např. pod baterii a tím licenční kód dobře ochránili před odřením.
 
Pokud ovšem Váš licenční kód již není čitelný, ale Váš pevný disk (HDD) nevykazuje žádné chyby, nic nám nebrání tomu, abychom Vám notebook znovu přeinstalovali do továrního nastavení.

To je stav, který byl při nákupu Vašeho notebooku. Tím pádem v něm bude i spousta neužitečných programů a zkušebních verzí. Takovéto věci při běžné instalaci neděláme, neboť né každému vyhovují tzv. programy zdarma. Praxe je většinou taková, že tyto freewarové programy jsou ve valné většině k ničemu.

K továrnímu nastavení samozřejmě stáhneme veškeré dostupné aktualizace daného operačního systému.


MÁM NA SVÉM NOTEBOOKU NEBO POČÍTAČI WINDOWS A NEVÍDÍM LICENČNÍ KÓD:

U Microsoft Windows 8, Windows 10 a Windows 11je situace trochu odlišná. Na skříni počítače nebo spodní straně notebooku

již není licenční kód na Windows s aktivačním kódem, ale jen logo Windows viz obrázek níže:

Vlastníte-li na svém počítači nebo notebooku operační systém Microsoft Windows 8, Windows 10 nebo Windows 11 a máte na něm pouze nálepku viz obrázek, tak nám opět stačí pouze Váš počítač nebo notebook.

Instalační kód si sami vytáhneme z Vašeho zařízení. Je to z důvodů větší ochrany a také proto, aby již nedocházelo k poškození licenčních kódů, jak to bylo doposud.

Pokud jste si sami zakoupili operační systém Windows 8 nebo Windows 10, tak jste obdrželi malou nálepku, kterou jste měli umístit někam na počítač nebo notebook. I v tomto případě nám stačí vidět pouze licenční štítek, který Vás opravňuje používat operační systém Windows 8, 8.1 nebo Windows 10 a Windows 11.