DUK-PC - opravna počítačů a notebooků v Brně

Odstranění viru z notebooku

Provádíme odvirování notebooků a čištění operačního systému od různých počítačových hrozeb jako je:

malware - to jsou viry, které se zákeřným způsobem snaží dostat do Vašeho 
                    notebooku. V dnešní se jedná o nejvíce rozšířený typ hrozby na
                   internetu. Do kategorie "malware" spadají tzv. "trojské koně,
                   "backdoor viry", spyware a adware hrozby.
Odvirování Vašeho notebooku je časově náročnější dle způsobu napadení tzn. jakým virem byl notebook napadnut) a takév závislosti na množství uložených dat na pevném disku Vašeho notebooku.

Cena tohoto zákroku nikdy nepřesahuje 1000,- Kč a to hlavně z důvodů toho, že cena instalace nového (tedy 100% čistého) operačního systému stojí 800,- Kč a je vždy 100% narozdíl od dílčího odvirování.

V některých případech a to se týká především tzv. ADWARE hrozeb, kdy na uživatele vyskakují při prohlížení internetu nežádoucí okna, se nemusí tento typ viru projevit a nebo při odstranění se jeví, že je vše v pořádku, ale během pár následujících dní, se opět reklamní okna vrátí. To je dáno především tím, že i sebekvalitnější antivir velmi těžko odhaluje tento typ hrozeb. Protože reklamní viry nepůsobí kromě obtěžování při prohlížení žádnou jinou škodu, a nemění žádné soubory v počítači. Tím pádem je antiviry jen zřídka kdy zachytí nebo dokonce odstraní. Hodně tomu napomáháme tím, že při instalaci např. aktualizací různých flashplayerů a podobných věcí, jen rychle klikáme na tlačítko "další" a nečteme co vše se k instalované součásti ještě doinstaluje.
Ze zkušenosti víme, že většina uživatelů počítačů a notebooků se snaží mít instalaci co nejdříve hotovou a nečte údaje na obrazovce. To se týká nepotřebných programů, kterých si tímto do notebooku pustíme nespočet a následný chod počítače ovlivníme dost negativním způsobem.